17 Listopada2011


13 Listopada 2011

NOWY CZŁONEK NASZEJ HODOWLI , zawsze hodujemy przede wszystkim dla siebie dlatego miot Ostia x Pegaso nie był wyjątkiem. Jedna suczka Zaltana Just Do It or Nikke, (Nike) zostanie w Polsce i będzie współwłasnością z Wiktorią i Dorotą Sapała ( Z Herbu Sapały). Nikke to piękna suczka o wspaniałym pewnym siebie i przyjaznym charakterze, zamieszkała już z Wiktorią.
Zadebiutuje w grudniu na wystawie w Nowym Dworze.
12 listopada 2011

Nowe zdjęcia w galerii Snowmist's Ostia

 

9 listopada 2011

Od momentu umieszczenia ostatnich informacji ogromnie dużo się wydarzyło, dlatego nie jest łatwo podsumować to w kilku zdaniach, więc przekazujemy te informacje w skrócie, podkreślając
najważniejsze sprawy.

Szczenięta z naszego kolejnego miotu (na literę J) maja już 10 tygodni. Dwa z nich pojechały do nowych domów. Suczka o imieniu Just Add Rum (Cola) jest w Estonii z Enili i Joosepem, zaś Justify My Love (Chica) pojechała na Ukrainę do Eleny. Pozostała piątka: Just Push Play (Tyler), Just Do It (Nikke), Just Jammin’ (Bobbi), Just Add Ice (Vodka) i Just-Ice (Justin) są nadal z nami. Troje z nich ma już nowych
właścicieli, zaś dwójka czeka nowe rodziny. Ich mama, Tia, czuje się świetnie w swojej roli i bacznie obserwuje, gdy zabieramy któregoś ze szczeniaków, aby bawić się z nim osobno.

Stromy, Zaltana Storm Starter, odnosi kolejne sukcesy wystawowe i zdobył w tym czasie następne 6 tytułów CACIB, a więc łącznie skolekcjonował aż 13 tytułów CACIB, a przecież nie skończył nawet 2 lat.
Stromy również ukończył championaty Polski i Ukrainy, na różnych wystawach był zwycięzcą Grupy, a na prestiżowej i bardzo konkurencyjnej wystawie w Poznaniu zajął trzecie miejsce w finale BIS
i zakwalifikował się (po raz drugi w tym roku) na Crufts 2012. W tym miejscu
gorące podziękowania dla Ewy i Jose z Winter Melody za pomoc w przygotowaniu i pokazaniu Stormiego na tej wystawie.

Mama Stormiego, Arktogea Emmanuelle, zdobyła tytuł Interchampiona w sierpniu na
Ukrainie (łącznie 6 x CACIB) i wraz z synem wygrali BIS par na tej samej wystawie.

Najważniejsza informacja na temat naszego miotu na literę L jest to, że Didier, Zaltana Legend of the Seeker jest szczęśliwy w domu po ponad dwóch miesiącach poszukiwań. Didier odnosi duże sukcesy na wystawach – zdobył już tytuł Młodzieżowego Championa Polski, a na pierwszej wystawie jako dorosły pies uzyskał tytuł CAC, Najlepszy Pies oraz BOB i BOG. Ogromne podziękowania dla Tosi Zakrzewskiej i Bartka Staszka za znakomite prezentowanie Didiera w ringu. Siostra Didiera, Chelsea, rozpoczęła championat Polski i potrzebuje jednej wygranej do uzyskania tego tytułu.

Jesteśmy bardzo dumni z osiągnięć piesków z miotu na literę P. Psy mają teraz 10 miesięcy i rozpoczęły karierę w klasie młodzieży. Największe sukcesy osiąga Zaltana Playin’ with Fire, który w ostatni weekend w Doniecku (2 x CACIB) dwukrotnie wygrał BOB, Najlepszego Juniora w rasie, res. BIS Junior oraz IV i III miejsce w BOG

Wczesnym latem wiele podróżowaliśmy, m. in. byliśmy w Danii, gdzie gościli nas Kim i Diana, właściciele wyhodowanej przez nas Pegaso’s Belle. Osiągnęliśmy zróżnicowane wyniki, otrzymując 2 x CACIB i BOB dla Stormiego oraz III BIS puppy dla młodziutkiej Punky - Zaltana Punk Rock Princess. Jednak najważniejsze było to, że doświadczyliśmy wspaniałej gościnności naszych duńskich przyjaciół, spędzając z nimi czas na wytrawach w znakomitej i przyjacielskiej atmosferze.

Późnym latem musieliśmy wiele spraw odłożyć, gdyż nasza córka Lyndsey poważnie chorowała i musieliśmy się nią opiekować. Na szczęście Lyndsey czuje się znacznie lepiej i biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności, było to dla nas wyjątkowe doświadczenie, że mogliśmy skupić się na sprawach rodzinnych i spędzić tyle czasu razem w domu.

W tym roku planujemy jeszcze dwie wystawy w Polsce, a w następnym roku zaczynamy sezon w styczniu od podróży na Słowację do Trencina (Międzynarodowa Wystawa CACIB), licząc, że Stormy zbliży się do wyników z poprzedniej wystawy, gdzie Zdobył tytuł BOD (Najlepszy Pies Dnia) i res. BIS.

25 Sierpnia 2011

MAMY SZCZENIĘTA.
Urodziło się 7 pięknych szczeniąt z miotu po Winterfrost's Pegaso i Snowmist's Ostia.
W miocie jest 6 suczek i jeden piesek wszystkie w kolorze srebrno białym.
Zainteresowanych prosimy o kontakt.
Więcej informacji w dziale szczenięta.


13 Lipca 2011

Postaramy się by aktualizacje pojawiały się na stronie w sposób bardziej regularny.

Ten weekend był bardzo udany dla psów z naszej hodowli.
W Rosji Zaltana Shadow Stealer wziął udział w wystawie w Stary Oskol, z klasy pośredniej otrzymał Ex1, BOB, BOG i Reserve BIS, gratulacje dla właścicielki Elena Latashina!
Także w rosji szczenię z naszego miotu P, Paws for Applause zdobył 2 x VP1, BOB Baby i Res. BIS baby. Mama jego właścicielki -Tatiany Volkovej zaprezentowała go i doprowadziła do tego sukcesu.
Na Ukrainie Zaltana Playin' with fire zdobył Best of Breed Baby tym razem nie był wybrany na finałach. Wreszcie tu w Polsce siostra Volta - Punk Rock Princess zdobyła VP1, BOB Baby i Res. BIS Baby. Gratulacje dla wszystkich trzech psów, ich ojca Winterfrost’s Pegaso i matek Arktogea Emmanuelle i Snowmist’s Naturally Blonde. W przyszły weekend PUNK ROCK PRINCESS po raz ostatni zaprezentuje się w klasie baby na wystawie międzynarodowej w Szczecinie, potem wszystkie szczeniaczki z tego miotu rozpoczną kariery w klasie szczeniąt.

10 czerwca 2011

Naprawdę jest trudno uwierzyć, że minęło tyle czasu od ostatnich uzupełnień, które zamieściliśmy w lutym tego roku. Tyle w tym okresie się wydarzyło…

Wszystkie nasze szczenięta z miotu P znalazły się w nowych rodzinach w Danii, Rosji, Ukrainie i Polsce. Już odnoszą sukcesy na wystawach, łącznie z uzyskaniem tytułu BIS Baby. Ostatecznie zdecydowaliśmy się zatrzymać jedną suczkę z tego miotu - Zaltana Punk Rock Princess. Punky znakomicie rozpoczęła karierę wystawową, uzyskując za każdym razem oceny VP1 i wygrywając w swojej klasie, jak i kilkakrotnie uzyskując tytuł BOB baby i 3 x III BIS Baby. Punky na ringu zachowuje się bardzo naturalnie i wiążemy z nią duże nadzieje na przyszłość. Jej bracia i siostra osiągają nie gorsze wyniki od niej i na pewno wkrótce usłyszymy o ich kolejnych sukcesach.

Poprzednio informacje zakończyliśmy wzmianką na temat Stormiego (Zaltana Storm Starter) i jego sukcesu na ostatniej dla niego wystawie w klasie młodzieży - było to na Międzynarodowej Wystawie w Trencinie (Słowacja), gdzie Stromy zdobył tytuły BOB Junior, BOB, BOG, BIS Junior oraz BOD (w Trencinie odbywała się dwudniowa wystawa). Na następnej wystawie (Międzynarodowa Wystawa w Rzeszowie), gdzie Stormy debiutował w klasie pośredniej kilka dni po ukończeniu 15 miesięcy, byliśmy zdenerwowani i niepewni wyników, ale okazało się to przesadzone. To była dla niego znakomita wystawa, zakończona uzyskaniem pierwszego tytułu CACIB. Teraz, po czterech miesiącach startów w klasie pośredniej, w wieku 19 miesięcy, Stormy zdobył 4 x CACIB (w trzech różnych krajach), 6 x BOB, 3 x BOG, 1 x BOD oraz 1 x BIS,
1 x III BIS
. Co najważniejsze, Stormy uwielbia wystawy, od momentu kąpieli przed wystawą aż do powrotu z niej nie przestaje się cieszyć!

Inne psy z naszej hodowli również uzyskiwały świetne wyniki. Zapamiętamy CACIB dla Shishy (Arktogea Emmanuelle) w Dreźnie, w Niemczech – gdzie Shisha przegrała ze swoim synem Stormim w porównaniu o zwycięstwo rasy. Nasza Tia (Snowmists Ostia) ukończyła championat Słowacji w lutym, zaś Chelsea (Zaltana London Pride) zdobyła tytuł Młodzieżowego Championa Słowacji na początku czerwca, uzyskując tytuły BOB Junior w Senecu i dwa razy na Międzynarodowej Wystawie Nitra CACIB.

Poza wystawami mieliśmy sporo nerwowych chwil i zmartwień, gdy w marcu zaginął (lub został ukradziony) pies z naszej hodowli z miotu L – Didier (Zaltana Legend of the Seeker). Przez ponad dwa trudne miesiące nie ustawaliśmy w poszukiwaniach, rozklejając plakaty w okolicy, w której zaginął, prowadząc akcję na Faceboooku z pomocą licznych przyjaciół w całej Polsce. Cała historia zakończyła się szczęśliwie, gdy Didier odnalazł się ponad 20 km od miejsca zaginięcia u kogoś, kto stwierdził, że „ zabrał psa, bo mu się bardzo podobał”. Didier znowu jest ze swoim właścicielem i chcemy go po raz pierwszy zaprezentować na Międzynarodowej Wystawie w Warszawie w klasie młodzieży.

4 luty 2011

Rok 2010 zakończył się dla nas nowym miotem 5 szczeniąt (3 pieski i 2 suczki), które urodziły się 23 grudnia. Ojcem jest Winterfrost’s Pegaso a mamą nasza śliczna Snowmist’s naturally Blonde. Ten miot hodowli Zaltana zaczyna się od litery P: Paws for Applause; Poetry in Motion; Playin’ with Fire; Penny Lane i Pegaso’s Belle. Szczenięta mają teraz 6 tygodni i są bardzo zdrowe, śliczne i zwariowane. Wkrótce na naszej stronie pojawi się sporo zdjęć tych szczeniąt.

Początek nowego sezonu wystawowego zaliczyliśmy na krajowej wystawie w Gdyni, gdzie pokazaliśmy Chelsea (Zaltana London Pride), gdy miała 9 miesięcy i 1 dzień. Mieliśmy nadzieję na wczesny start do uzyskania tytułu Młodzieżowego Championa. Ostatecznie Chelsea zajęła drugie miejsce w swojej klasie, przegrywając ze znacznie starszą i utytułowaną (Młodzieżowy Champion Polski) suczką. Oczywiście, że byliśmy rozczarowani, ale Chelsea jest przecież młodziutka i otrzymała zresztą ocenę doskonałą i znakomity opis od sędziny. Od razu przypomnieliśmy sobie, że tak samo było w przypadku Stormiego, tez był drugi na swojej pierwszej wystawie w klasie młodzieży…

Kolejna wystawa, w której braliśmy udział, odbyła się w Trencinie na Słowacji, a była to bardzo duża wystawa CACIB. Nie byliśmy przekonani do tego wyjazdu ze względu na dużą odległość do pokonania samochodem, jak i warunki pogodowe, ale naprawdę nie żałowaliśmy tego, co się wydarzyło. Zgłosiliśmy dwa psy: Tię (Snowmist’s Ostia), licząc, że gdy wygra swoja klasę, doda do swoich tytułów Championat Słowacji, i przyjechał z nami Stormy, z którym zależało nam na wygraniu klasy i zakończeniu Młodzieżowego Championatu Słowacji jako uzupełnieniu Młodzieżowego Championatu Polski i tytułu Młodzieżowego Zwycięzcy Europy.

To była pierwsza wystawa Tii po niemal rocznej przerwie, gdy wystawiana była na The Purina National in Canada w marcu ubiegłego roku, gdzie ukończyła Championat Kanady. Była wówczas w ciąży (nasz miot zaczynający się na literę L). Tia była druga w swojej klasie, otrzymując res. CAC i znakomity opis od sędziny. Niestety nie wystarczyło to do skończenia championatu. Na szczęście dla nas to był dzień Stormiego, którego wystawiał Grzegorz. Stormy wygrał klasę i zdobył CAJC, kończąc młodzieżowy championat Słowacji. To był początek serii sukcesów Stormiego, który następnie dostał tytuł BOB, a na finałach BIS Junior, BOG i w końcu tytuł Best of Day z sześciu grup prezentowanych tego dnia (to była dwudniowa wystawa). To było niesamowite osiągnięcie dla tak młodego psa, który po raz drugi doprowadził Louise do łez radości ( pierwszy raz, gdy zdobywał tytuł Młodzieżowego Zwycięzcy Europy na Europejskiej Wystawie w Słowenii). W Trencinie Stormy mocnym akcentem zakończył swoją karierę juniora, gdyż 13 lutego kończy 15 miesięcy i w kolejnym tygodniu debiutuje w klasie pośredniej na międzynarodowej wystawie w Rzeszowie i w Presov na Słowacji, gdzie pokażemy go wraz z Chelsea (klasa młodzieży) i Tią (klasa czampionów).

Inny piesek z naszego miotu S również znakomicie wystartował w 2011 roku - Paco (Zaltana Shadow Snatcher) uzyskał tytuł CAJC and BOB Junior w Kownie na Litwie na międzynarodowej wystawie. Paco, jak i jego brat Stanley (Zaltana Shadow Stealer) nauczyli się biegać w uprzęży, dużo ćwicząc na śniegu tej zimy.
W kolejnym uzupełnieniu napiszemy o następnych wystawach, jak i dodamy sporo informacji o naszym ostatni im miocie P, czyli jak szczenięta się rozwijają i dokąd wkrótce pojadą!